وقتی جمله ی "فرزند بیشتر زندگی بهتر " رو روی بیل بورد خووندم و بعدشم عکس های تبلیغاتی رو تو سطح شهر دیدم خنده ام گرفت! جوک نبودهااااا...ولی خوب خیلی جالب بود!!!   خیلی نگذشته از زمانی که جمله ی فرزند کمتر زندگی بهتر همه جا به چشم میخورد و ورد زبون همه شده بود!

من خودم همیشه تو رویا هام خودم روتصور میکردم که کنار همسرم تو ماشین نشستم و دوتا پسر مو بورم با دخترم که موهاش مشکی و فرفریه رو صندلی عقب دارن با هم کل وکشتی میگیرن و با جیغ وهوار از من و باباشون میخوان که ببریمشون شهر بازی! من و همسرم هم که عاشق بچه هامونیم و هیچ دغدغه و نگرانی ای برای آینده شون نداریم!! سر ماشین و کج میکنیم سمت شهر بازی ... بعد از کلی خوش گذرونی با بچه و شام خوردن و خرید کردن حسابی برای بچه هامیریم خونه! خونه ی شش خوابه ی بزرگمون! بچه ها هرکدوم میرن تو اتاق خودشون و من و همسرم هم میشینیم رو کاناپه و منتظر میشیم تا کلفت مهربونمون برامون قهوه بیاره! پرستار بچه ها هم به درس و برنامه های فردای بچه هامیرسه و و بعدش میاد لوازم جدیدی که برای اتاق بازی بچه ها !! خریدیم و میبره میچینه سر جاشون! اونها  که میخوابن یک دفعه همسرم یکی از بسته ها که از چشم من دور مونده بود رو میاره پیشم و  بهم میگه: خرید های دختر کوچولو رو کجا بذارم؟! و در حالیکه به شکم برجسته و گرد من نگاه میکنه آروم در گوشم میگه:دلم واسش تنگ شده ...پس کی میاد تو بغل باباش؟!!

اینها رویا نبود!   تو عالم بچگی اینها تصورات من از آینده ی خودم و زندگی خانوادگیم بود!!! من و همسرم و چهار فرزند خوشگلم!

امروز خووندن این جمله و دیدن تبلیغات برای بچه دار شدن به همون اندازه برای من مسخره و غیر عملی بود که برگشتن به بچگی و غرق شدن تو رویا های کودکانه بعید به نظر میرسید!!

 

..........................

 

- با این وضعیت معیشت و فشاری که روی دوش مردمه به خدا هیچ جوکی نمیتونه به اندازه ی این تبلیغات  ملت  رو بخندونه... بنده به عنوان یک شهروند از مسئولین محترم بابت شاد کردن فضا تشکر میکنم!!!

- از خاله شادونه ی عزیز که با این وضعیت و این شکم بزرگ و بینی باد کرده میاد و برنامه کودک رو اجرا میکنه هم تشکر میکنم که برای تبلیغ بچه دار شدن با مسئولین همکاری میکنه!! فقط میترسم اینقدر نره مرخصی تا آخرش همون جا جلو دوربین و سر فیلم برداری...بعله دیگه!!

- اگه یک بار دیگه به بچگی برمیگشتم به جای چهار تا پنج تا بچه تو رویاهام میساختم...نمی دونم شایدم شش تا... رویا بود دیگه خرجی نداشت که!! تازه به قول معروف: اصلا   ""فرزند بیشتر زندگی بهتر!!! ""