برای ماکان فقط... برای بعدهایش!

 

 

این نامه رو ماکان فقط بخوونه...

 

 

نمی دانم الان که داری اینها را می خوانی چند ساله ای؟!! اما حتما انقدر بزرگ شدی که بخوانی و بفهمی... مطمئنا دنیایت با الان که من دارم مینویسم خیلی فرق کرده! الان ... درست در همین لحظه که من برایت مینویسم تو در اتاق مجاور من نشستی ...فارغ از هر غمی داری بلندبلند برای خودت شعر که نه... آواز می خوانی: مثلا حرفهای تو کاش میشد قند و عسل...کاش میشد زندگی ِ ما پر میشد از اَنگری بردز...!!!

الان موهات خیسه...چند دقیقه پیش بردمت تو دستشویی و سرت و خیس کردم و پشت موهات و کوتاه موتاه کردم! نمی دانم چرا...شاید هنوز حس میکنم تو اسباب بازی هستی... شاید هنوز نفهمیده ام ... نمی دانم!

این روزها اعصاب درست و حسابی ندارم. نمی دانم چه ام شده! نمی دانم درست... همه چیز در ظاهر رو به راه است اما من عصبی ام همه اش ! دیشب که بی خودی سرت داد و هوارکردم وقتی خوابیدی عذاب وجدان امد سراغم! تو تقصیری نداشتی...و یه پسر بچه ی چهار ساله ای که به اقتضای سنت شیطوونی میکنی! اما من ...من یه مادر بیست و هفت ساله ی بی اعصابم که شاید خیلی زودتر از توانای ام مادر شده ام! ماکانم... تصمیم گرفته ام دیگر وقتی با تو هستم کوله نندازم... کتانی  نپوشم ... و خودم را زنانه تر درست کنم تا کسی تعجب نکند وقتی تو من را مامان صدا میکنی و فکر نکنند من خاله ات هستم!  تصمیم گرفتم  بیشتر برایت وقت بگذارم... بیشتر با تو بازی کنم... بیشتر شبیه ِ مادر واقعی باشم ...بیشتر مادر باشم.  نمی دانم میتوانم یا نه...اما تمام تلاشم را میکنم.

من را ببخش و بدان این روزها اگر مادر بدی شده ام و زود از کوره در میروم تقصیر تو نیست...تقصیر خودم هم نیست...شاید به خاطر کاریست که دارم به خاطر تومیکنم... نمی دانم...شاید روزی اسمش را فداکاری بنامی... منتی بر سر تو نیست پسرکم ... اما به من کمی سخت میگذرداین روزها... چون دارم به خاطر تو ...تنها به خاطر تو عزیز دل مادر ...به خاطر تو  تمام زندگی خودم را تغییر میدهم! دارم به خاطر اینکه تو در کنارخانواده  ودر یک محیط طبیعی رشد کنی... فداکاری میکنم. برای اینکه فردا روز که به مدرسه میروی و میبینی که پدر و مادر دوستانت با هم به دنبال بچه هایشان می آیند بغض نکنی عزیزم... مامان فدای شیرین زبونی هات بشه الهی...

به هورمون مادرانه ای که به گاه تولد تو در بدنم ترشح شد قسم میخورم تو با ارزش ترین موجود زندگیم هستی ... من را ببخش به خاطر اینکه "بچه بودم که بچه دار شدم"... و بدان از حالا به بعد من وقف تو هستم ...

خدا کند روزی که این پست را می خوانی من توانسته باشم قول و قرار هایم را ادا کرده باشم.

ممنونم که هستی و من را مامان صدا میکنی...

ممنونم خدا...کمکم کن.

/ 0 نظر / 2 بازدید