و این بهترین وقت فراغت عمرت بشود!

 

 

اوقات فراغتی که بی برنامه پیش می آیند را دوست دارم. مثلا وقتی که صبح با هزار زحمت بیدارمیشوی و میبینی حالت چندان مساعد نیست. سر درد دیشبت هنوز دارد در مقابل مسکن ها مقاومت میکند و گرمای رختخوابت هنوز اغفال کننده ست! اما بلند میشوی و صبحانه خورده نخورده میزنی بیرون و بعد از طی کردن مسیر یک ساعته ی دوست نداشتنی میروی سر کلاست! ....  بعد از گذراندن کلاس اول میبینی که همه به سمت سالن همایش میروند که روز -زن- را جشن بگیرند! از فرصت پیش آمده استفاده میکنی و به خاطر وقت فراغت ِ از پیش تعیین نشده ذوق میکنی و بی هدف راه می افتی... هوای ابری آخرین روزهای فروردین و بوی نم باران چند دقیقه پیش و صدای آهنگ بهار من عقیلی از هدفن   شوق پیاده روی را بعد از مدت ها در پاهای تنبلت زنده میکند... به خودت که می آیی میبینی  بلوار فرحزادی را مثل همیشه داری متر میکنی! نمی دانی این لاله های خوش رنگ را تازه شهرداری کاشته است یا تو تازه داری میبینی! چقدر چمن های بهاری را دوست داری. جوان و خوشرنگ و خوشبو!  به بید ِ خودت میرسی. نمی دانی برگ های تازه جوانه زده اش کی سبز شده اند...فقط میدانی که دلت برایشان ضعف میرود! زیرش مینشینی. این بار تنهایی! چمن ها لباست را خیس خیس میکنند و تو از این رطوبت لدت میبری حتی!  و به این شکل وقت فراغت با در گوشی های تو و بید مجنون تمام میشود...

 

کاش شهرداری می گذاشت درختم را بردارم و چند متر آن طرف تر در حیاط خانه مان بکارم! نمی دانم ولی شاید اگر در گوشی های من و درخت را میشنید دلش به رحم می آمد و اجازه میداد!...نمی دانم!

/ 10 نظر / 27 بازدید
زویا

این پستت کلی خاطره رو برام زنده کرد :) روزهایی که بلوار فرحزادی رو طی میکردم و میرفتم مراکز خریدش. پارک بوستان و میدان بوستان. قدم میزدم تا میدون کاج. مینشستیم توی پارک و کباب ترکی میخوریم و میگفتیم و میخندیدیم :)

محمـــــــــــد

[گل]

tahamiishe

:) هعی...

tahamiishe

یه چیزی بگم؟!

رها (خط خطی های رها)

شد جهان پرشور و غوغا صفحه ی گیتی مصفا بیت احمد طور سینا پا نهد زهرا(س) به دنیا

رها (خط خطی های رها)

مریمم روزت مبارک[بغل][ماچ]

آمون

کاش یه جوری می شد که هیچ وقت نمی گفتی کاش

tahamiishe

میخواستم بگم دلم تنگ شده همین

پرنسس یخ

مریم جونم بعضی ازنویسنده ها که به نظر من خیلی خیلی معمولی مینوسن بعضی وقتها میان میگن به ما پیشنهاد نویسندگی شده ازیه انتشارات و ازاین دست حرفها به نظرم شما خیلی قوی مینویسی واقعا دست به قلمت رو من توهیچ وبلاگی ندیدم وازخوندن نوشته هات لذت میبرم اگه قرارباشه به کسی پیشنهاد نویسندگی بشه خوب من معتقدم شمادر شماراولین نفرها هستی حالا سوالم اینه تاحالا به شما پیشنهاد شده؟